kominki nowoczesne i tradycyjne
grille ogrodowe, piecokominki, trzony kuchenne
piece retro, piece chlebowe

KOMINKI nowoczesne i tradycyjne
GRILLE ogrodowe, piecokominki, trzony kuchenne
PIECE retro, piece chlebowe

O firmie ZDUNMAX

Firma ZDUNMAX powstała w 1988 r. i nazywała się Zakład Zduński Wiesław Marglarczyk. Od 2.01.2008 r. zmieniła nazwę na ZDUNMAX.

Zajmujemy się:

  • budową kominków tradycyjnych, kominków nowoczesnych z D.G.P. (doprowadzenie gorącego powietrza do pomieszczeń sąsiadujących z salonem),
  • obudową kominków z płaszczem wodnym,
  • połączeniem kominków z płaszczem wodnym z D.G.P. ,
  • budową, przebudową, remontami i konserwacją pieców kaflowych, pieców retro, pieców chlebowych, pieców przemysłowych, grilli ogrodowych, wędzarni domowych dla własnego użytku,
  • budową trzonów kuchennych, tzw. kuchni kaflowych z piekarnikami, ozdobnymi murkami połączonymi z ogrzewaczami, wbudowanymi wkładami C.O.; trzon kuchenny z wbudowanym wkładem C.O. podłączony jest do grzejników w całym mieszkaniu i spełnia rolę pieca centralnego ogrzewania wraz z kuchnią do gotowania i pieczenia potraw.
nowoczesny kominek
kominek tradycyjny

Natomiast hitem ostatnich lat stał się piecokominek z kafli z przeszklonymi drzwiczkami i popielnicą, często wbudowaną wężownicą złączoną z układem centralnego ogrzewania, istniejącą już w mieszkaniu lub dobudowaną do wężownicy. Piecokominek wyglądem przypomina kominek, ale działa jak piec kaflowy i można go budować w starym budownictwie przy standardowym przekroju komina. Służy do ogrzewania, działa uspokajająco jak kominek. Świetnie sprawdza się w okresach wiosenno-jesiennych, letnich domkach i gospodarstwach agroturystycznych.

Do naszej firmy kierowani są przede wszystkich przyszli adepci zawodu zduńskiego, gdzie zdają egzaminy praktyczne sprawdzające czeladnicze i mistrzowskie. Po zdaniu takiego egzaminu wracają do Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku, gdzie zdają egzaminy teoretyczne. Zdający egzamin są kierowani z całego Pomorza oraz centralnej Polski.

Właściciel firmy Zdunmax pełni od 2003 r. funkcję przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, gdzie został powołany na kolejną kadencję do 2023 r.