kominki nowoczesne i tradycyjne
grille ogrodowe, piecokominki, trzony kuchenne
piece retro, piece chlebowe

KOMINKI nowoczesne i tradycyjne
GRILLE ogrodowe, piecokominki, trzony kuchenne
PIECE retro, piece chlebowe

Piecokominki - projektowanie, doradztwo, montaż

Projektujesz swój nowy dom lub jesteś na etapie remontu i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego źródła ciepła? Z pewnością warto rozważyć urządzenie, jakim jest piecokominek - czyli połączenie klasycznego, pokojowego kominka z paleniskiem i osłoną oraz pieca kaflowego, wyposażonego w nowoczesne systemy akumulacji i rozprowadzania gorącego powietrza po wszystkich pomieszczeniach.

Czym cechuje się piecokominek kaflowy?

Klasyczne piece kaflowe są nadal obecne w wielu domach. Bardzo często charakteryzują się one niepowtarzalną, ponadczasową stylistyką, choć z pewnością po wielu latach ich wydajność może być ograniczona. Istnieje sposób na wykorzystanie obecnej infrastruktury oraz jej modernizację - np. poprzez rozbudowę pieca pokojowego o kominek bądź instalację nowego, akumulacyjnego piecokominka kaflowego, który będzie służył za źródło ciepła w całym domu.

Piecokominki kaflowe stanowią połączenie funkcjonalności tradycyjnego pieca ze stylowym kominkiem z widocznym paleniskiem - przesłoniętym specjalną, termoodporną szybą. Taki rodzaj urządzeń to zdecydowanie bardziej efektywne rozwiązanie dla pokojów w domach jednorodzinnych - dzięki rozbudowanej konstrukcji oraz zastosowaniu masy akumulacyjnej, są one w stanie ogrzewać wiele pomieszczeń jednocześnie przez kilka do nawet kilkunastu godzin.

Ciepło pochodzi zazwyczaj ze spalania drewna, dzięki czemu rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne i ekonomiczne, ale też pozwala cieszyć się widokiem płonących szczapek. Doskonale sprawdzi się w pokoju dziennym, dużej kuchni bądź jadalni.

Czy warto wybrać kaflowy piecokominek akumulacyjny?

Zdecydowanie warto zastanowić się nad przebudową lub fabryczną instalacją piecokominka akumulacyjnego, zwłaszcza w niewielkich domach. Jest to optymalny sposób na ogrzanie powierzchni nawet do 100 m2. Tego rodzaju piece pokojowe są sposobem na generowanie oszczędności na opale, a jedną z największych zalet jest łatwość w ich obsłudze. Aby zapewnić odpowiednią temperaturę wszystkim pomieszczeniom w domu, wystarczy zastosować kilkukilogramowy wsad, dzięki któremu możemy uzyskać nawet 40 kWh energii, co stanowi wartość wystarczającą na akumulację ciepła przez nawet kilkanaście godzin.

ZDUNMAX ze Słupska jest firmą, której zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści. Dokonujemy renowacji i modernizacji starych pokojowych pieców, a także budujemy nowe konstrukcje, które zapewniają naszym klientom optymalne warunki grzewcze. Kompleksowo zajmujemy się doradztwem, projektowaniem, sprzedażą, instalacją oraz serwisem kominków na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.